Site Yardımları - UnPoo! Web Ajans

Site Yardım Konuları

Merak Ettiğiniz Sorular ve Yanıtları
#

Yardım

UnPoo!

Yardım Konuları

FAQ

Eski forum konuları ne olacak?
Daha önceden paylaşılmış çok değerli bilgiler forumlar kısmından verilmekteydi. Artık forumlar olmayacağı için yazarlık verilmiş arkadaşlarımız arşivlerimizden bu konuları irdeleyerek sizler için yeniden haberler kısmına ekleyeceklerdir.

Haberler kısmı ise duruma göre kategorilere ayrılabilir ama şuan için kategorisiz olarak bunlar yayınlanacaktır. İleri ki zamanlarda yorumlar açılarak sizler için yardımcı olabileceğimiz konular üzerinde tartışmalarımız yine olacaktır.

Eski konularımız dışında sizler için çok değerli bilgileri yine buradan vereceğiz. Özellikle danışmanlık derecesinde çok değerli konular ile buradan açık bir şekilde yayın yapılacak ve sizlerin değerli bilgileri ile bunlar daha zengin hale getirilecektir.

Özetle haber kısmımız kesinlikle forumları aratmayacak hatta çok daha değerli bilgiler ile sizlerin karşısında olacaktır. Umarız sizlerde değerli bilgilerinizi ve görüşlerinizi bizlerden esirgemezsiniz...
Ortak panel ne işe yarayacaktır?
Sitemizde artık eski sistemlerin tamamını kaldırıp ortak panel sistemine geçtik. Bu şekilde birden çok sitemiz üzerinde yaptığımız işlevleri burada toparladık. Özellikle yazarlık ve yöneticilik yapan arkadaşlarımız için bu çok iyi bir sistem oldu.

Ayrıca ortak panel sisteminde satış ortaklığı ve tedarikçi panel kısmını da birleştirdik. Bu şekilde birden fazla site için tek panel üzerinden bir reklam ve satış ortaklığı networkü kurmuş olduk.

Panelimizi zamanla daha farklı üçüncü parti işlemler ile geliştirmeyi düşünüyoruz ve bu şekilde ileride sizler için daha kazançlı bir sistem ortaya çıkmış olacaktır...
Satış ortaklığı sistemi iptali!
İyi niyetlerimizin her zaman suistimal edilmesi nedeni ile 04.07.2015 tarihi itibari ile satış ortaklığı sistemimiz de artık İPTAL edilmiştir. Satış ortaklığından kazanç elden arkadaşların kazançları an itibari ile hesaplarına EFT olarak yatırılmıştır.

---

Satış ortaklığı ile ilgili komisyonlar altta verdiğimiz şekilde devam etmektedir. Ödemelerimiz sürekli olarak gerçekleşmekte olup ortaklığına son verilen kişiler ve kurumlar mail yolu ile uyarılmıştır.

Kar payları;
 • 1. Site: %10 (unpoo.com)
 • 2. Site: %20
Ortaklığı iptal edilen kişiler panele girmeye çalışırken gerekli uyarıları alacaklardır. Bu kişiler uzun süreli olarak herhangi müşteri gönderemedikleri veya aşırı fake sipariş çektirdikleri içindir. Bunların dışında kalan kişiler ile satış ortaklığı sistemi aynı şekilde devam etmektedir..
Yazar alımları nasıl olacaktır?
Şu an için yazar alımları eski forumlarımızda olan yönetim ve moderatörler arasından yapılacaktır.

Yazarlık işlemi için haber kısmında açılacak olan kategorilerin ardından herhangi bir kategoride uzmanlığı olan ve referansları olan arkadaşlarımız tarafından yapılacaktır. Bu şekilde sizler için daha kesin ve daha doğru bilgiler sunmuş olacağız.

Kategorileri içerisinde bilgisayar ve internet dışında herhangi bir şey şuan için düşünülmemektedir.
Alınan scriptlerin hazırlık süresi!
Genellikle scriptin size uyarlanması ve SEO düzenlemeleri ile bu süreç 3 ile 15 gün arasında değişim göstermektedir. Ama duruma göre bu süre kısalabilir veya uzayabilir!

Sitemizden almış olduğunuz hazır scriptler genellikle aynı gün içerisinde kurulur ve teslim edilir. Lakin müşterilerimiz slider resimleri vb gibi girişleri bizden rica ettikleri için bu süreç size bağlı olarak değişim gösterebilir.

İş yoğunluğu var ise eğer genelde bu kurulum süreci 3 güne sarkabilmektedir. Eğer ki e-ticaret türü veya daha komplex bir sistem alıyorsanız bunlarda sitenin aktif olma süreci 1 hafta ile 10 gün arasında değişim gösterebilir.

SEO konusunda aldığınız scriptin URL yapılarında değişim ve site işleyişinde değişimler gibi durumlar göz önüne alındığında ise aynı gün kurulacak olan yazılımınız 3 ile 7 günlük süreç alabilmektedir.
UnPoo! bayilik sistemi iptali!
BAYİLİK SİSTEMİMİZ BAYİLER İLE YAŞADIĞIMIZ SORUNLAR NEDENİ İLE İPTAL EDİLMİŞTİR..! (11.06.2015)

Bayilerimizden beklediğimiz müşteri sorunlarını kendileri ilk etapta halledip ardından bize dönmeleri iken standart müşterilerden daha çok bize zaman kaybettirdikleri için maalesef bu olayımız kapanmıştır. İsteyenler satış ortaklığı ile devam edebilir.

---

UnPoo! olarak hazırladığımız scriptlerin ve masaüstü yazılımların satışı ile yetkilendirilecek benzer sektörde hizmet veren firmalar için bayilik sistemi vardır. Bir firmanın bayi olabilmesi için benzer veya bu sektörü kapsayacak bir faaliyet alanına sahip olması gerekmektedir. Bayilik için gerekli istekler altta verilmiştir;
 • Firmanın vergi levhası fotokopisi,
 • Firma iletişim bilgileri,
 • Yetkili kişi bilgileri (kimlik fotokopisi),
 • Yetkili kişi GSM bilgileri,
 • Sektörle ilgili bilgi sahibi olması..
Sektörle ilgili mutlaka bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Aksi durumda her şeyi bize soracaksanız ve kendi müşterinize yardımcı olamayacaksanız bayilik sisteminden ihraç edileceksiniz anlamına gelir.
Paket sistem satışları hakkında.
Sitemiz üzerinde satışı yapılan yazılımlardan paket sistem olarak satılan ürünler üzerinde kesinlikle herhangi bir özel istek ile ek bileşen olmayacaktır. Kısacası paket yazılım demek özellikler ne ise o demektir.

Paket sistemlerde sadece kişi bizde olmayan farklı bir tema tercih ederse tema giydirme ücreti alınacaktır o kadar.

Özel istek olduğu takdirde bu özel yazılım statüsü taşıyacağından oturup fiyat ve yapılacaklar konusunda anlaşılır ve gereken neyse ona göre yapılır. Ben şu paketi istiyorum ama(!) buna şu şu ekleri istiyorum diye bir paket yazılım satışı olmayacaktır. İşin içerisine AMA giriyorsa o iş özel iş anlamını taşır ve ona göre ücretlendirilir.

Saygılar,
04.07.2015
Hosting yetkileri ve yükümlülükleri.
Server sistemleri üzerine Türkiye'de İsim Tescil (isimtescil.net) ile anlaşmamız olup bu firma ile devam etmekteyiz. Yurt dışında ise OVH (ovh.com) firması ile işlemlerimize devam etmekteyiz.

Server ile ilgili olarak herhangi bir sorumluluk bize ait değildir ve bu firmaların yasal açıklamaları / sözleşmeleri geçerlidir. Biz sadece gerekli müdahale durumlarını yapar ve bir sıkıntı oluşması durumunda bu sıkıntının en hızlı şekilde giderilmesini sağlarız.

Ayrıca müşterilerimizin en iyi şekilde hizmet alabilmeleri için gerekli hosting paketlerini kendimiz özel olarak tanımlarız ve buna göre gerekli fiyatlandırmaları yaparız.

Herhangi bir müşterimizin özel VPS / VDS veya tek başına dedicated ihtiyacı varsa bu ihtiyacı en iyi şekle getirir ve buna göre en uygun fiyatlı server kiralamasını müşterimiz adına OVH firmasından kendimiz sağlarız.

Herhangi bir özel IP, SSL tercihi gibi durumlarda yine bu firmaların yanı sıra ek olarak GoDaddy firmasını da kullanırız.
Domain için tavsiye firmanız nedir?
Bildiğiniz gibi domain işlemlerine biz karışmıyoruz. Çünkü bir çok firma bir kez domain adresini aldığı zaman zannediyorlar ki ömür boyu kendilerine aittir.

Domain alımlarında Google gibi bizlerde ilk etapta GoDaddy firmasını tavsiye ediyoruz. Ülkemiz üzerinde ise kesinlikle İsim Tescil firmasını tavsiye ediyoruz.

Her ne kadar bizler bunları tavsiye ediyor olsak ta tabii ki siz yine size en uygun gördüğünüz firmaları tercih edebilirsiniz.
Site İçi Genel Arama


Sosyel Medya PaylaşımBazı Paylaşımlar

Ofis Adres Değişikliği

Mart 2018 tarihi itibari ile ofisimiz merkezi Kolektif House bünyesine taşınmıştır. Şube olarak ise Beylikdüzü adresimizde hizmet vermektedir. Bilişim işleri ilk adresimiz Kolektif House ofisimizdir.

 • Adres: 1. Levent, 34394 İstanbul
 • Email: info@unpoo.com


 • Hafta içi: 09:00-17:00
 • Cumartesi: 10:00-15:00
Sosyal Medya

Sayfa 0,0600sn de yüklendi. MKT747 IP 3.82.24.132 Maskeli
Copyright © 1998-2018 UnPoo! Web Ajans All rights reserved. Mersis: 05270475851000154
SSL site seal - click to verify McAfee Verify Trusted Site Verify DMCA Verify UnPoo! Inc