Yasal Olmayan Sitelerin İptali

Yasal Olmayan Sitelerin İptali

T.C. kanunlarına uygun olmayan sitelerin iptali hakkında bilinmesi gerekenler ve bu sitelerin kapatılması konusu ile ilgili haberler..

Bilindiği üzere ülkemizde yasalara aykırı siteler TİB engeli ile karşılaşmaktadır. Bu tür siteler özellikle Türk aile yapısına uygun olmadığı için kapatılmakta veya idari tedbir uygulanmaktadır..

Ülkemizde ve dünya üzerinde bu tür sitelere giriş için DNS ayarları gibi veya çeşitli 3. parti programlarla ile yine de girişler yapılabiliyor olsa da güvenliğiniz açısından bu tür sitelere girmemeniz sizler için daha iyi olacaktır. Bu tür siteleri "Telekomünikasyon İletişim Bakanlığı İnternet Bilgi İhbar Merkezi" altta verdiğimiz şekilde gruplandırmış olup sizlerde bunlara uygun gördüğünüz siteleri altta vereceğimiz adres üzerinden ihbar edebilirsiniz;
 • İntihara yönlendirme,
 • Çocukların cinsel istismarı,
 • Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanımı kolaylaştırma,
 • Sağlık için tehlikeli madde temini,
 • Müstehcenlik,
 • Fuhuş,
 • Kumar oynanması için yer ve imkan sağlama,
 • Atatürk aleyhine işlenen suçlar
Yukarıda verilen maddelere uygun bir site tespitiniz varsa eğer bunu "www.ihbarweb.org.tr" adresine girerek gizli bir şekilde ihbar edebilirsiniz.

Saygılarımla,
IzFaa
Haber Yorumları

 • aylin
  aylin / 02.08.2015 01:30:00

  en güzeli kesinlikle bu tür sitelerin kapatılması gerekir. bizler girmiyor olsak bile çocuklarımız ve gençler bu siteler yüzünden ahlaktan yoksun yetişmeye başladılar. bilgilendirmeniz için çok teşekkür ediyorum sizlere ve sizin gibi düşünenlere.

Yorumunu Yaz

(E-Mail adresiniz yayınlanmayacaktır.)

Anahtar Kelime Etkinliği

Altta konu ile ilgili kelime etkinliklerini bulabilirsiniz;

{ wordpress seo, wordpress optimizasyonu, seo optimisation, website seo, seo marketing, website seo, profesyonel web sitesi, seo internet marketing, web yazılımı, danışmanlık hizmeti, web tabanlı yazılım, emlak yazılımı, wordpress seo, script, arama motoru optimizasyonu, emlak scripti, web sitesi yazılımı, kişiye özel web sitesi, yazılım danışmanlık, wordpress kurulum, firma script, firma tanıtım scripti, asp emlak scripti, sözlük scripti, seo optimizasyon, seo danışmanlık, seo danışmanı, seo hizmetleri, seo arama motoru optimizasyonu, emlak sitesi scripti, web sitesi optimizasyonu, web sitesi yazılım, seo hizmeti, web site optimizasyonu, seo danışmanlığı, web yazılım uzmanı, hazır emlak scripti, emlak sitesi yazılımı, profesyonel emlak scripti, kurumsal seo danışmanlığı, kurumsal seo, profesyonel seo, e ticaret seo, ürün tanıtım scripti, inşaat scripti, kurumsal site scripti, site seo analizi, emlak scripti full, fırsat sitesi yazılımı, asp ürün tanıtım scripti, fırsat scripti, site içi seo, seo uyumlu web sitesi, seo danışmanlık hizmeti, şehir fırsat scripti, wordpress optimizasyonu, wordpress seo optimizasyonu, web sitesi seo, eticaret seo, scripti, seo işi, wordpress optimizasyon, e ticaret sitesi seo, unpoo bilişim, özel website yazılımı, kurumsal site seo, kurumsal site yazılımı, şehir fırsat scripti, eticaret sitesi seo, firma danışmanlık hizmeti, mobilya sitesi seo, mobilya seo, unpoo yazılım, unpoo script, unpoo scripti, unpoo internet teknolojileri, unpoo web hizmetleri, site içi seo }